TƏBİB-lə süpürgəçinin iş birliyi və ya Abbas Səhhət adına 1 nömrəli Gəncə Şəhər Xəstəxanasında nə baş verir?
Abbas Səhhət adına 1 nömrəli Gəncə Şəhər Xəstəxanasında vətəndaşlar həkim tapmaqda çətinlik çəkirlər.
Sosial şəbəkələrdə paylaşılan videodan aydın olur. Əsas nə baş verdiyini isə xətəni müşaiyət edən həmkarımız Vüsal Kəlbəcərli belə nəql edir:
6 avqust 2024-cü il tarixində Tərtər rayonunda baş vermiş qəzada böyük aftobusla Mercedes markalı nəqliyyat toqquşmuş, 5 nəfər, 3 ailə desək daha doğru olar ağır xəsarət almışdır. Aldığı xəsarət nəticəsində Tərtər rayon Mərkəzi Xəstəxanasına yerləşdirilmişdir. Xəstələrin vəziyyəti ağır olduğu üçün bir qisim Bərdə şəhər Diqanostika Mərkəzinə, bir qismi də Gəncə şəhər Abbas Səhət adına xəstəxanaya Travmatalogiya şöbəsinə yerləşdirilməli olduğu bildirildi. Xəstəni Gəncə şəhər Abbas Səhhət adına mərkəzi xəstəxanaya apardığımız zaman nasılkaya götürülüb 2-ci mərtəbəyə qaldırılsada nə Acil qismində, nədə xəstəxananın Travmatalogiya şöbəsində bir həkim yox idi. Onuda qeyd edim ki, gələn xəstəni nasılkaya qaldırmağa da heç kəs tapılmırdı. Xəstəxana bir xadiməçinin 2 sanitarkanin ümüdünə qalmışdı. Xəstələr ağır vəziyyətdə 3 saatdan çox nasılkada dəhlizdə qalmış, 2 saatda xəstəni nasılkaya qoyub qaldırmağa adam axtarmışıq. Mən Vüsal Kəlbəcərli hələ heç bir xəstəxanada bu cür bir şey görməmişdim. Xəstəxanada TƏBİB-ə zəng etdiymiz zaman süpürgəçidən soruşur ki, həkim var orda acildə və şöbənin daxilində oda dedi Acildə bəli var. TƏBİB-də bildirdi ki, orda həkimlər var siz yalan məlumat verirsiz . Mən Jurnalistin sözünü dinləmiyib süpürgəçiyə inanc duyulur səbəb nədir? Belə başa düşülür ki ,TƏBİB süpürgəçi birliyidir. Əgər həkim vardısa niyə xəstəyə yaxınlaşmadı?? Otaqların hansındasa yatmışdı yoxsa tiktokda canlı açıb oturmuşdu qarşısında?? Yoxsa evində yatmışdı??? Bu özbaşılanlıq nə deməkdi??? Yoxsa Dövlət Xəstəxanası olduğu üçün xəstələrdən pul almadığı , rüşvət almadığı üçün gəlmirdi?? TƏBİB-lə danışıq zamanı Polis əməkdaşları gələndə belə xəstəxananın boş olduğunu gördülər. Özbaşınalığın qarşısı qanun çərçivəsində alınacaqdır! Heç bir həkim yaxınlaşmadığı üçün yenidən xəstələrimizi Ambulans olmadan şəxsi avtomobillərə qaldırıb Bərdə rayon Diqanostika mərkəzinə çatdırdıq. Çatdırılan kimi bir başa xəstələr müainəyə götürüldü və ilkin tibbi yardım göstərildi . Buranın baş həkimləri Yamən həkim və Vüsal həkimə dərin təşəkkür bildirirəm.
QEYD: Adları çəkilən şəxsləriində mövqeyini dərc etməyə hazırıq!