Müstəqim Məmmədov – Tərtər Rayonunun İnkişafına və Şəhid Ailələrinə Dəstəyə Sadiq Lider
Tərtər Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Müstəqim Məmmədov, rayonun inkişafı, abadlaşdırılması və vətəndaşların rifahının yaxşılaşdırılması istiqamətində mühüm addımlar atmış, eyni zamanda şəhid ailələri və qazilər üçün xüsusi qayğı siyasətini əsas prioritetlərindən biri kimi müəyyən etmişdir. Onun rəhbərliyi ilə həyata keçirilən layihələr təkcə Tərtərin sosial-iqtisadi inkişafına deyil, həm də tarixi ədalətin bərpasına və vətəndaşların rahat yaşayış şəraitinə töhfə verməyə yönəlib.
Müstəqim Məmmədov rayonun infrastrukturunun yenilənməsi, yolların abadlaşdırılması, su və elektrik təchizatının daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində bir sıra layihələr həyata keçirmişdir. Onun rəhbərliyi altında yeni məktəblər, tibb müəssisələri, sosial obyektlər inşa olunmuş, kənd təsərrüfatı və sahibkarlıq sahəsində təşəbbüslər dəstəklənmişdir. O, Tərtərin strateji əhəmiyyətini nəzərə alaraq, rayonun kənd təsərrüfatı və sənaye potensialının gücləndirilməsinə xüsusi diqqət yetirir.
Eyni zamanda, Müstəqim Məmmədov şəhid ailələri və qazilərə göstərilən diqqət və qayğını daim artırmaqda israrlıdır. O, şəhid ailələrinin sosial təminat məsələlərinə xüsusi nəzarət edir, onların ehtiyaclarının qarşılanması üçün müxtəlif dövlət proqramlarının icrasına nəzarət edir və bu istiqamətdə yeni təşəbbüslərlə çıxış edir. Mütəmadi olaraq şəhid ailələri və qazilərlə görüşlər keçirərək onların problemlərini dinləyir, həlli üçün konkret addımlar atır.
44 günlük Vətən müharibəsində Tərtər rayonu düşmənin ən ağır hücumlarına məruz qalan bölgələrdən biri olmuşdur. Ancaq Müzəffər Ali Baş Komandanımızın rəhbərliyi altında Ordumuzun şücaəti və xalqımızın birliyi nəticəsində Azərbaycan tarixi Qələbəyə imza atdı. Müstəqim Məmmədov bildirir ki, bu qələbənin əsas qəhrəmanları şəhidlərimiz və qazilərimizdir və onlara ömür boyu borcluyuq. Rayon rəhbəri onların ailələrinə, müharibə iştirakçılarına, qazilərə və onların övladlarına hərtərəfli dəstəyin göstərilməsinin onun üçün bir borc və vəzifə olduğunu vurğulayır.
Müstəqim Məmmədov Tərtər rayonunun işğaldan azad edilmiş ərazilərində quruculuq və bərpa işlərinin sürətlə davam etdirilməsinə də xüsusi önəm verir. Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən genişmiqyaslı abadlıq və yenidənqurma layihələrinin icrasına Tərtər Rayon İcra Hakimiyyəti də fəal şəkildə töhfə verir. Rayonun kəndlərinin və şəhərinin bərpası, vətəndaşların daha yaxşı şəraitdə yaşaması üçün yeni layihələr davam etdirilir.
Müstəqim Məmmədovun rəhbərliyi ilə Tərtər rayonu təkcə iqtisadi baxımdan deyil, həm də mənəvi dəyərlər baxımından böyük inkişaf mərhələsinə qədəm qoymuşdur. Şəhid ailələrinə, qazilərə qayğı, vətəndaş rifahının yaxşılaşdırılması və rayonun davamlı inkişafı istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər onun rəhbər kimi uğurlu fəaliyyətinin bariz nümunəsidir. O, bundan sonra da Tərtərin çiçəklənməsi və vətəndaşların rifahının yüksəldilməsi üçün əzmlə çalışacaqdır.