Yusif Qədimbəyli – Uğurlu Sahibkar və Milli Ticarətin İnkişafına Dəstək
Yusif Qədimbəyli, Azərbaycanın ən böyük və məşhur ticarət mərkəzlərindən biri olan “Sədərək” Ticarət Mərkəzinin sahibi və rəhbəri kimi illərdir ölkənin iqtisadi inkişafına böyük töhfələr verən tanınmış sahibkardır. Onun idarəçiliyi sayəsində “Sədərək” Ticarət Mərkəzi sadəcə bir bazar deyil, minlərlə insanın çalışdığı, alıcı və satıcılar üçün ən əlverişli şərtləri təmin edən bir ticarət mərkəzinə çevrilmişdir.
Yusif Qədimbəyli, ticarət sahəsində innovativ yanaşmaları və müasir idarəetmə üsullarını tətbiq edərək “Sədərək”i daha da inkişaf etdirmiş, burada fəaliyyət göstərən sahibkarlar üçün optimal iş şəraiti yaratmışdır. Müxtəlif məhsulların topdan və pərakəndə satışına şərait yaradan bu mərkəz, Azərbaycanın ticarət sektorunda mühüm rol oynayır. Onun rəhbərliyi ilə müştəri məmnuniyyəti, yüksək xidmət səviyyəsi və biznesin rahat aparılması daim ön planda saxlanılır.
Yusif Qədimbəyli, təkcə biznesdəki uğurları ilə deyil, sosial məsuliyyətli sahibkar kimi də tanınır. O, şəhid ailələrinə, qazilərə və ehtiyacı olan insanlara daim maddi və mənəvi dəstək göstərir, onların rifahının yaxşılaşdırılması üçün müxtəlif sosial layihələrə töhfə verir. Xeyriyyəçilik fəaliyyəti onun vətənpərvər ruhunun və cəmiyyətə bağlılığının bariz nümunəsidir.
Onun idarəçiliyi dövründə “Sədərək” Ticarət Mərkəzi daha da genişlənmiş, sahibkarların inkişafı və yeni iş yerlərinin yaradılması üçün mühüm addımlar atılmışdır. Ticarət mərkəzində müasir infrastruktur yaradılmış, təhlükəsizlik tədbirləri gücləndirilmiş və işgüzar mühitin daha da əlverişli olması üçün davamlı işlər görülmüşdür.
Yusif Qədimbəyli həm də Prezident İlham Əliyevin iqtisadi islahatlarına və sahibkarlığın inkişafına yönəlmiş siyasətinə daim dəstək verən iş adamlarındandır. O, ölkədə kiçik və orta biznesin inkişafını təşviq edir, sahibkarlara dəstək verir və Azərbaycanın ticarət potensialının daha da yüksəldilməsi üçün əzmlə çalışır.
Biz də Kanalim22.az kollektivi olaraq, Yusif Qədimbəylinin uğurlarını yüksək qiymətləndirir, onun fəaliyyətində daha böyük nailiyyətlər əldə etməsini arzulayırıq!