Xaçmazın İdman Sahəsindəki Nüfuzlu İşığı – Rafiq Zülfüqarov
Rafiq Zülfüqarov, Xaçmaz Olimpiya İdman Kompleksinin rəhbəri olaraq, bölgədə idmanın inkişafına və sağlam həyat tərzinin təbliğinə böyük töhfələr verir. Onun liderliyi ilə bu kompleks, yalnız idmançıların deyil, həm də geniş icmanın sağlamlığını qorumaq, gəncləri idmana cəlb etmək və bölgənin sosial inkişafını təmin etmək məqsədilə fəaliyyət göstərir.
Rafiq Zülfüqarov, idman sahəsindəki təcrübəsini və peşəkarlığını, həm yerli, həm də ölkə miqyasında idman mühitini inkişaf etdirmək üçün tətbiq edir. Onun rəhbərlik etdiyi kompleks, müasir idman avadanlıqları ilə təchiz olunmuş, məşqçilərin peşəkarlıq səviyyəsi yüksəkdir və burada müxtəlif idman növləri üzrə təlimlər təşkil edilir. Bu kompleks, Xaçmazın idman həyatını canlandırmaqla yanaşı, regionun idman mərkəzlərindən birinə çevrilib.
İdmanın Geniş Təbliği və Gənclərin Cəlb Edilməsi
Rafiq Zülfüqarov, xüsusilə gənclərin idmana marağını artırmağa çalışır. Kompleksdə təşkil olunan idman yarışları, təlimlər və müxtəlif idman festivalları, gəncləri sağlam həyat tərzinə cəlb edərək, onların fiziki inkişaflarını təmin edir. O, həmçinin, məktəblər və təhsil müəssisələri ilə sıx əməkdaşlıq edərək, idman sahəsində təhsil və təlim imkanlarını genişləndirir. Bu, gənclərin həm sağlam, həm də müstəqil olmalarına imkan yaradır.
Şəhid Ailələrinə və Qazilərə Yardım
Rafiq Zülfüqarov, idman sahəsindəki uğurlarını yalnız idmanın inkişafı ilə məhdudlaşdırmır, həm də cəmiyyətin ehtiyacı olan təbəqələrə yardım etməyi öz öhdəliyi hesab edir. O, şəhid ailələri və qazilərə dəstək olmaqla, onların sosial rifahını yaxşılaşdırmağa çalışır. Xaçmaz Olimpiya İdman Kompleksi, qazilərə və şəhid ailələrinə xüsusi idman tədbirləri təşkil edir və onlara müvafiq yardımlar göstərir.
Ramazan Ayında Yardım Fəaliyyətləri
Rafiq Zülfüqarov, həmçinin, Ramazan ayında xeyriyyəçilik fəaliyyətlərini genişləndirir. Aztəminatlı ailələrə və ehtiyacı olan insanlara yardım etməklə yanaşı, idman kompleksində sağlamlıq tədbirləri təşkil edir, insanlar arasında birlik və bərabərlik hissini gücləndirir.
Novruz Bayramı Münasibətilə Təbrik
Rafiq Zülfüqarov, Novruz bayramı münasibətilə bütün Azərbaycan xalqını təbrik edir. O, bayramın həmrəylik və yenilənmə dövrü olduğunu vurğulayaraq, hər bir ailəyə xoşbəxtlik, sağlamlıq və uğurlar arzulayır. Eyni zamanda, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, cənab İlham Əliyevi Novruz bayramı münasibətilə təbrik edir və onun rəhbərliyi altında ölkəmizin idman sahəsində daha böyük uğurlara imza atacağına olan inamını bildirir.
Novruz bayramınız mübarək! İdmanla daha güclü bir gələcək qurulacaq!