Maliyyə Nazirliyinin 64 idarə və şöbəsi ləğv edilir » Reyting.az
Asim Vəliyev, Ağdam Rayon Maliyyə İdarəsinin müdiri olaraq, peşəkar idarəetmə bacarığı, analitik qabiliyyəti və maliyyə sahəsindəki dərin bilikləri ilə geniş tərifə layiqdir. O, Azərbaycanın maliyyə sektorunda öz müsbət izini buraxmış və Ağdam rayonunun iqtisadi inkişafına mühüm töhfələr vermişdir. Onun rəhbərliyi altında, rayonun maliyyə sektoru sürətli və səmərəli bir şəkildə inkişaf etmiş, maliyyə idarəetməsi sahəsində bir çox yeniliklər və müsbət dəyişikliklər baş vermişdir.
Asim Vəliyevin əsas məqsədi yalnız dövlət vəsaitlərinin düzgün və şəffaf şəkildə idarə edilməsi deyil, həmçinin iqtisadiyyatın inkişafına və sosial rifahın yüksəldilməsinə dəstək olmaqdır. O, maliyyə sahəsindəki dərin biliklərini və təcrübəsini əsas alaraq, rayon büdcəsini düzgün yönləndirir, müvafiq qanunvericiliyə uyğun olaraq dövlət vəsaitlərini təmin edir və yerli layihələrin maliyyələşdirilməsini effektiv şəkildə həyata keçirir. Bu yanaşma, Ağdam rayonunun iqtisadiyyatında müsbət dəyişikliklərə səbəb olmuş və inkişafın təməlini atmışdır.
Bundan əlavə, Asim Vəliyev rəhbərliyi altında Ağdam Rayon Maliyyə İdarəsi, büdcə gəlirlərinin artımını təmin edərək, maliyyə resurslarının daha əlverişli və şaffaf şəkildə idarə olunmasını mümkün etmişdir. O, müasir maliyyə idarəetmə texnologiyalarını tətbiq edərək, həm idarəetmə keyfiyyətini yüksəltmiş, həm də xidmətlərin sürətini artırmışdır. Bu, yalnız maliyyə strukturlarının işini yaxşılaşdırmaqla qalmayıb, həm də yerli sakinlərə daha yaxşı xidmət göstərilməsini təmin edib.
Asim Vəliyevin liderlik etdiyi maliyyə idarəsi, yalnız dövlətin maliyyə resurslarının idarə edilməsi sahəsində deyil, həm də sosial məsuliyyət sahəsində də fəal olmuşdur. O, yerli icma ilə yaxından işləyərək, Ağdam rayonunda şəhid ailələrinə, müharibə veteranlarına və aztəminatlı ailələrə mütəmadi olaraq dəstək verir. Onun təşəbbüsləri nəticəsində sosial yardım proqramları daha da genişlənmiş, ehtiyacı olan insanlara yardım edilməsinə imkan yaratmışdır. Bu, həm də yerli icmanın rifahının artırılması istiqamətində böyük bir addım olmuşdur.
Əlavə olaraq, Asim Vəliyev, yerli sahibkarlarla, biznes nümayəndələri ilə yaxından əməkdaşlıq edərək, Ağdam rayonunun iqtisadiyyatını daha da gücləndirmək üçün müxtəlif təşəbbüslər irəli sürmüşdür. Onun dəstəyi ilə kiçik və orta biznes nümayəndələrinə daha əlverişli şərtlər yaradılmış, yeni iş yerləri açılmış və rayonun ümumi iqtisadi vəziyyəti yaxşılaşdırılmışdır. O, eyni zamanda müasir maliyyə alətlərini istifadə edərək, bizneslərin böyüməsinə və yerli iqtisadiyyatın daha dayanıqlı olmasına şərait yaradıb.
Asim Vəliyevin maliyyə idarəetməsi sahəsindəki uğurları, həmçinin dövlətin maliyyə resurslarının idarə edilməsinin şəffaflığı və effektivliyi ilə bağlı güclü bir nümunə yaratmışdır. Onun rəhbərliyi altında Ağdam Rayon Maliyyə İdarəsi, həm yerli sakinlər, həm də dövlət orqanları tərəfindən yüksək qiymətləndirilən bir struktura çevrilib. Asim Vəliyev, həmçinin, müasir maliyyə texnologiyalarını tətbiq edərək, büdcə idarəçiliyini müasir standartlara uyğunlaşdırmış, bu sahədə rəqəmsal transformasiya ilə bağlı mühüm addımlar atmışdır.
Son nəticədə, Asim Vəliyevin rəhbərliyi altında Ağdam Rayon Maliyyə İdarəsi, ölkə daxilində maliyyə idarəetməsi sahəsindəki ən yaxşı nümunələrdən birinə çevrilmişdir. Onun göstərdiyi liderlik, mütəxəssis yanaşma və sosial məsuliyyət hissi, Ağdam rayonunun iqtisadi inkişafına ciddi təsir göstərmiş və rayon sakinlərinin sosial rifahını artırmışdır. Asim Vəliyev, maliyyə sektorunun inkişafına verdiyi töhfələr ilə Azərbaycanın ümumi inkişafına mühüm təsir göstərərək, maliyyə sahəsindəki liderlik və təcrübəsini daima təkmilləşdirməkdə davam edir.