Namizəd İsmayılov: Bütün uğurlarımızın memarı sözsüz ki, bizim əziz prezidentimizdir
Paytaxt Bakı şəhərinin ən geniş və strateji əhəmiyyətli bölgələrindən biri olan Qaradağ rayonu, son illərdə sosial-infrastruktur baxımından nəzərəçarpacaq dərəcədə inkişaf etmiş ərazilərdən biri kimi seçilir. Bu inkişafın arxasında təkcə dövlət siyasətinin düzgün tətbiqi deyil, həm də bu sahədə çalışan, peşəkar və işinə ürəklə bağlı idarəçilərin əməyi dayanır. Bu şəxslərdən biri də Qaradağ Rayon Mənzil-Kommunal Təsərrüfatı Birliyinin rəisi Namizəd İsmayılovdur.
İllərin təcrübəsi və prinsipial idarəçilik
Namizəd İsmayılov uzun illərdir ki, mənzil-kommunal təsərrüfatı sahəsində çalışır və bu sahənin incəliklərini dərindən bilən, təcrübəli bir mütəxəssisdir. Onun rəhbərliyi ilə rayon ərazisində çoxsaylı abadlıq, təmizlik, yol infrastrukturunun yenilənməsi və parkların bərpası layihələri həyata keçirilmişdir. Xüsusilə əhalinin gündəlik həyat keyfiyyətini birbaşa təsirləndirən xidmətlər – məhəllədaxili yolların asfaltlanması, işıqlandırma sistemlərinin yenilənməsi, tullantıların vaxtında daşınması və sanitar-gigiyenik qaydalara ciddi əməl olunması sahəsində mühüm irəliləyişlər əldə olunmuşdur.
Sosial məsuliyyət və vətəndaş məmnuniyyəti
Namizəd İsmayılov yalnız texniki və inzibati məsələlərlə deyil, eyni zamanda sosial yönümlü fəaliyyətləri ilə də seçilir. O, idarəçilik fəaliyyətində insan amilini hər zaman ön planda tutaraq vətəndaşların müraciətlərinə xüsusi diqqət ayırır. Şəhid ailələrinin, qazi və müharibə veteranlarının, eləcə də aztəminatlı ailələrin yaşayış şəraitinin yaxşılaşdırılması istiqamətində təşəbbüslərlə çıxış edir. Onun rəhbərlik etdiyi kollektiv bir çox hallarda bu ailələrin evlərinin təmiri, həyətlərin abadlaşdırılması və digər məişət məsələlərinin həllində fəal iştirak edir.
Yeni texnologiyaların tətbiqi və müasir yanaşma
Namizəd İsmayılovun rəhbərlik etdiyi Mənzil-Kommunal Təsərrüfatı Birliyi son illərdə texnoloji yeniliklərin tətbiqi sahəsində də bir sıra uğurlara imza atıb. Rayon ərazisində tullantıların çeşidlənməsi, müasir texnikaların alınması və ekoloji təmiz mühitin təmin olunması istiqamətində addımlar atılıb. O, bu sahəyə müasir yanaşmalar gətirərək həm işçi heyətinin səmərəliliyini artırmağa, həm də ətraf mühitin qorunmasına töhfə verməyə çalışır.
Komanda işi və liderlik keyfiyyətləri
Namizəd İsmayılov öz komandasını düzgün qurmaq, peşəkarlıq və nizam-intizam prinsipləri əsasında idarə etmək bacarığı ilə də fərqlənir. O, işçiləri ilə daim sıx təmasda olur, onların sosial problemlərini diqqət mərkəzində saxlayır, kollektiv ruhu gücləndirmək üçün müxtəlif təşəbbüslərə imza atır. Bu da idarəetmədə səmərəliliyin artmasına və ümumi inkişafın təmin olunmasına gətirib çıxarır.
Sonda…
Qaradağ Rayon Mənzil-Kommunal Təsərrüfatı Birliyinin rəisi Namizəd İsmayılovun fəaliyyəti, sadəcə idarəçilik deyil, bir missiya və xidmət nümunəsidir. Onun prinsipiallığı, insanlara münasibətdə səmimiliyi və peşəkar fəaliyyəti sayəsində Qaradağ rayonu gündən-günə daha da gözəlləşir və yaşanması daha rahat bir məkana çevrilir. Bu isə, dövlət siyasətinin yerli səviyyədə düzgün və vicdanla həyata keçirilməsinin parlaq nümunəsidir.