Bərdə-Çörək Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin idarə heyətinin sədri, iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru Məhərrəm Şəfiyev — yalnız bir rəhbər deyil, eyni zamanda xalqın rifahı üçün gecə-gündüz çalışan, dövlətçiliyi və vətənpərvərliyi ilə hər kəsə örnək olan bir şəxsiyyətdir. Onun rəhbərliyi altında Bərdə-Çörək ASC, həm ölkəmizin ərzaq təhlükəsizliyinə, həm də regionun sosial rifahına böyük töhfələr verir. Bu şirkət yalnız çörək istehsal edən bir müəssisə deyil, həm də insanlara ümid verən, birlik və həmrəyliyi gücləndirən bir sosial dayağın adıdır.
Məhərrəm Şəfiyev, iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru kimi yalnız nəzəri biliklərə sahib olmaqla kifayətlənmir, həm də bu bilikləri praktiki olaraq həyatın hər sahəsində uğurla tətbiq edir. O, iqtisadiyyatın mürəkkəb qanunlarını insanlara yaxınlaşdıran, şəffaf idarəçilik və səmərəli maliyyə siyasəti ilə Bərdə-Çörək ASC-ni ölkəmizin nümunəvi müəssisələrindən birinə çevirmişdir. Onun rəhbərliyi ilə müəssisənin istehsal potensialı artmış, işçilərin sosial vəziyyəti güclənmiş və keyfiyyətli məhsulun əlçatanlığı daha da yüksəlmişdir.
İdarə heyətinin sədri kimi Məhərrəm Şəfiyev, hər bir işçinin səsinə qulaq asan, onların problemlərini öz məsələsi kimi qəbul edən, işçi-müdir münasibətlərində şəffaflığı və ədaləti üstün tutan bir liderdir. O, işçilərin əmək şəraitinin yaxşılaşdırılması üçün davamlı tədbirlər görür, yeni texnologiyaların tətbiqini dəstəkləyir və istehsal proseslərinin modernləşdirilməsinə xüsusi diqqət ayırır. Bu yanaşma nəticəsində müəssisədə həm məhsuldarlıq yüksəlir, həm də işçilərin motivasiyası artır.
Bərdə-Çörək ASC-nin sosial məsuliyyəti, məhz Məhərrəm Şəfiyevin insani dəyərlərə verdiyi önəmin ən parlaq göstəricisidir. O, şəhid ailələri və qazilərlə əlaqələri daim diqqətdə saxlayır, onların sosial problemlərinin həllinə yardım edir və onlara maddi- mənəvi dəstək göstərir. Hər bir şəhid ailəsinin və hər bir qazinin yanında olmaq, onların dərin ehtiramını hiss etdirmək onun üçün tək bir vəzifə deyil, eyni zamanda vətənə borc, milli vicdan məsələsidir. Bu dəstək, yalnız yardım olmaqla qalmır, eyni zamanda cəmiyyətə bir mesaj verir: ölkənin qəhrəmanları heç vaxt unudulmur.
Məhərrəm Şəfiyev, vətənpərvərlik anlayışını yalnız sözlə ifadə etməyən, onu hər bir əməli ilə sübut edən bir rəhbərdir. O, Azərbaycanın müstəqilliyini, dövlətçiliyini və ərazi bütövlüyünü hər şeydən üstün tutaraq, işində də bu dəyərlərə sadiq qalır. Onun rəhbərliyi altında Bərdə-Çörək ASC, ölkənin milli iqtisadi strategiyasına uyğun olaraq fəaliyyət göstərir və hər zaman dövlətin müəyyən etdiyi prioritetləri dəstəkləyir. Bu, onun üçün sadəcə bir idarəçilik prinsipi deyil, həm də millətə olan sevgisinin və məsuliyyət hissinin ifadəsidir.
Bərdə-Çörək ASC-nin uğurları, eyni zamanda Məhərrəm Şəfiyevin ölkə rəhbərliyinə — Prezident İlham Əliyevə olan sadiqliyinin də göstəricisidir. O, dövlət başçısının inkişaf strategiyasını dəstəkləyir, ölkənin iqtisadi islahatlarına sadiq qalır və bu yolda hər zaman dövlətin yanında olur. Onun bu sadiqliyi, həm də cəmiyyətə güvən və sabitlik verir, insanların dövlətə inamını daha da artırır. Məhərrəm Şəfiyev üçün dövlət və xalq bir bütövdür və o, bu bütövlüyü qorumaq üçün əlindən gələni edir.
Məhərrəm Şəfiyev, rəhbərlik etdiyi müəssisədə məhsul keyfiyyətini və istehsal prosesinin etibarlılığını ən yüksək səviyyədə saxlayır. Onun diqqəti, çörək istehsalında gigiyena normalarının ciddi şəkildə tətbiqi, məhsulun hər kəs üçün əlçatan və münasib qiymətlə satılması kimi vacib məsələlərdə özünü göstərir. Bu isə onun yalnız iqtisadçı və rəhbər kimi deyil, həm də xalqın gündəlik ehtiyaclarını dərk edən bir insan kimi tanınmasına səbəb olur. O, insanların mədəsinə, ailə büdcəsinə və sosial həyatına dəyər verən bir rəhbərdir.
2026-cı ildə Məhərrəm Şəfiyevin rəhbərliyi altında Bərdə-Çörək ASC-nin daha da böyük uğurlar qazanacağına heç bir şübhə yoxdur. Onun iradəsi, bacarığı və milli dəyərlərə bağlılığı bu müəssisəni daha yüksək zirvələrə daşıyacaq. Bu il, həm istehsalın genişləndirilməsi, həm də sosial layihələrin daha da artırılması baxımından yeni bir mərhələ olacaq. İnsanların rifahı üçün daha çox iş görmək, şəhid ailələrinə və qazilərə daha çox dəstək olmaq, cəmiyyətin ehtiyaclarını daha dərindən anlamaq və buna uyğun addımlar atmaq üçün böyük potensial vardır.
Bu yolda Məhərrəm Şəfiyevə və Bərdə-Çörək ASC-yə ən xoş arzularımızı bildirir, onların uğurlarının davamını diləyirik. Onun rəhbərliyi ilə müəssisənin daha böyük inkişaf göstərəcəyinə, daha çox insana fayda verəcəyinə və ölkəmizin sosial rifahına daha böyük töhfələr verəcəyinə inanırıq. 2026-cı ildə yeni layihələr, yeni nailiyyətlər və daha çox insanın həyatına toxunan işlər görməsini ürəkdən arzu edirik.
Onun rəhbərliyi və misilsiz xidmətləri, gələcək nəsillərə örnək olacaq və Azərbaycan dövlətçiliyinin gücünü daha da möhkəmləndirəcəkdir.