Gələn il əmlak bazarında qiymətlər necə olacaq? - VİDEO
Söküntülərin aparılması və torpaq sahələrinin azlığı, bu il ərzində paytaxtın mənzil bazarında qiymətlərə xeyli təsir edib.
Xezerxeber.az-ın məlumatına görə, həm yeni, həm də təkrar mənzil bazarında qiymətlər sürətlə artıb. Ekspertlər bildirir ki, hətta ilin əvvəlində 10-15 faizə qədər artım müşahidə edilib.
Əmlak Məsələləri üzrə ekspert Nofəl Quliyev deyir ki, 2022-ci ilin oktyabr ayından, yəni Rusiya-Ukrayna müharibəsi başlayandan sonra Azərbaycana insan axını, o cüməldən də kapital axını baş verdi. Bundan sonra mənzil bazarında canlanma yarandı. Bu da qiymətlərə təsir edən amillərdən biridir.
Bəs növbəti ildə Azərbaycanda əmlak bazarında hansı yeniliklər olacaq?
Qiymətlərdə enmə müşahidə ediləcək?
<embed width="640" height="360" src="https://player.olke.az?v=25270&share_user_id=" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></embed>