Gənc yazıçı Rizvan Fikrətoğlu ilə 20 nömrəli məktəbdə görüş keçirilib
Bakı şəhərində yerləşən Laçın rayon 20 nömrəli tam orta məktəbdə Beynəlxalq Kitab Bağışlama Günü ilə əlaqədar gənc yazıçı Rizvan Fikrətoğlu ilə məktəblilərin görüşü təşkil edilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan məktəbin direktoru Dünarə Əbdürəhimova Rizvan Fikrətoğlunu salamlayıb, şagirdlərin bilgilər əldə etməsində, dünyagörüşünün formalaşmasında belə görüşlərin əhəmiyyətini vurğulayıb.Dünarə xanım qeyd edib ki, Rizvan Fikrətoğlunun qələmə aldığı “Ayaq səsləri” povesti məktəblilərin sağlam düşüncəyə malik vətəndaş kimi formalaşmalarına güclü təsir göstərəcək.
Görüşün təşkilatçısı, məktəbin ibtidai sinif müəllimi Elnurə Ağammədova yazıçıya dəvəti qəbul etdiyi üçün minnətdarlığını bildirib, Rizvan Fikrətoğlunun fəaliyyəti və yaradıcılığı haqqında şagirdlərə geniş məlumat verib. Təşkilatçı gənclər arasına sevilən “Ayaq səsləri” povestinin məktəblilər tərəfindən də seviləcəyinə əminliyini ifadə edib.
Rizvan Fikrətoğlu çıxışında məktəb və müəllimin insanların formalaşdırılmasında rolu, mütaliə mədəniyyəti, müəllim-şagird münasibətləri, yeniyetmə və gənclərdə ictimai məsuliyyət hissi və digər maraq doğuran mövzular ətrafında söhbətlər aparıb, məktəbliləri düşündürən suallara aydınlıq gətirib.
Məktəbin Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimi İlhamə İsmayılova da, öz növbəsində yaradıcı gəncə yeni ədəbi uğurlar arzulayıb. O, müasir Azərbaycan ədəbiyyatı və onun inkişaf perspektivləri, kitabxana-oxucu əlaqələri, mütaliə ilə bağlı fikirlərini bölüşüb.
Görüşün sonunda gənc yazıçı məktəbin müəllim və şagirdlərinə “Ayaq səsləri” kitabını bağışlayıb, xatirə şəkilləri çəkilib.