“Paşinyan Avropa Birliyinə namizədlik məsələsini çox tez bitirmək niyyətindədir...” - “Johovurd”
Tarix:7-03-2024, 15:30
Bu gün – martın 7-də Ermənistan baş naziri N.Paşinyan və nazirlər yenidən parlamentdə hakim qanadın deputatları ilə qapalı görüş keçirəcəklər.
Moderator.az xəbər verir ki, bu haqda “Johovurd” gündəlik qəzeti yazır.
“Bu, son günlər hakim “Vətəndaş sazişi” (“VS”) partiyasının deputat üzvləri ilə Nikol Paşinyan arasında üçüncü görüşdür. Bəs bu intensiv görüşlərdə hakimiyyət nəyi müzakirə edir? Mənbələrimizin bildirdiyinə görə, bu günlərdə “VS”-də gündəm mövzusu Avropa Birliyinə üzvlüyə namizəd olmaqdır və baş nazirlə görüşlərdə bu məsələni müzakirə edirlər. Dünən bu məsələ Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryanla görüşün də gündəliyində olub. Əldə etdiyimiz məlumata görə, Aİ üzvlüyünə namizəd olma prosesinin əsas kuratoru məhz Təhlükəsizlik Şurasının katibi olacaq”, -erməni nəşri qeyd edir.
Qəzetin mənbələri daha sonra bildirir ki, Nikol Paşinyan bu məsələni çox tez bitirmək niyyətindədir.
“Ona görə də Ermənistanın qısa müddət ərzində Avropa İttifaqına üzvlüyə namizəd olmaq üçün ərizə verəcəyi istisna edilmir. Onun həmin növbədə nə qədər gözləyəcəyini söyləmək çətindir”, -deyə davamında Ermənistan qəzeti vurğulayır.