"İsrail bunun cavabını verəcək" - Ərdoğan 3 oğlu ölən HƏMAS liderinə zəng etdi
Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan HƏMAS lideri İsmayıl Haniyə zəng edərək 3 oğlunun həlak olması ilə bağlı başsağlığı verib.
Musavat.com xəbər verir ki, İsmayıl Haniyə ilə telefonla danışan R.T. Ərdoğan İsrailin qanun qarşısında törətdiyi insanlığa qarşı cinayətlərinə görə mütləq cavab verəcəyini bildirib.
Daha sonra prezident Ərdoğan Haniyənin Hazem, Əmir və Məhəmməd adlı oğullarının həlak olması ilə bağlı başsağlığı verib.
Qeyd edək ki, Türkiyə xarici işlər naziri Hakan Fidan və Milli Kəşfiyyat Təşkilatının rəhbəri İbrahim Kalın da HƏMAS rəhbəri İsmayıl Haniyəyə zəng ediblər. Onlar da İsmayıl Haniyəyə İsrailin hava hücumunda ailə üzvlərinin həlak olması ilə bağlı başsağlığı veriblər.
Xatırladaq ki, 10 aprel tarixində HAMAS liderinin İsrailin hücumu zamanı 3 oğlu həlak olub. İsrailin hücumu nəticəsində Haniyənin nəvələri də ölüblər. İndiyə kimi İsmayıl Haniyənin 60-a yaxın ailə üzvü İsrail hücumlarında həlak olub.