Hərbi müxbir İran-ABŞ razılaşması barədə: “Üçüncü dünya müharibəsi ləğv edilir”
Tarix:15-04-2024, 09:00
Rusiyalı hərbi müxbir Alexander Kots Üçüncü dünya müharibəsinin bu il yenidən ləğv edildiyini söyləyib.
Onun fikrincə, İran və ABŞ arasında Yaxın Şərqdə eskalasiya dörd il əvvəl elit Qüds Qüvvələrinin komandiri Qasım Süleymaninin öldürülməsindən sonra olduğu kimi, yenə də “centlmen razılaşması” ilə başa çatacaq.
“Bu il üçüncü dünya müharibəsi ləğv edilir. Deja vyü. Xatırlayırsınız? ABŞ-nin İraqdakı hərbi bazalarına və konsulluqlarına raket hücumları ilə bağlı həyəcanlı xəbərlər yayılırdı. Amma ABŞ hərbçilərindən demək olar ki, heç kim xəsarət alması və heç bir ABŞ obyekti zərər görmədi. SEPAH ABŞ-ni hücumlar barədə öncədən məlumatlandırıb. Yaxın Şərqdə bir gün əvvəl baş vermiş vəziyyətin gərginləşməsi də “centlmen razılaşması” ilə başa çatacaq”, - deyə jurnalist bildirib.
“Sən bizim konsulluğumuzu vurdun, biz sənin Negev səhrasındakı gizli bazanı vurduq. Biz başqa hücumlar planlaşdırmırıq. Baxmayaraq ki, bu, əvvəlki kəskinləşmələrdən fərqli olaraq, ciddi presedentdir”, - deyə o izah edib.(oxu.az)