Erməni mediası Rusiya-Türkiyə problemini qabardır - Kreml sorğu göndərdi
Rusiya Federasiyası rusların Cənubi Amerikaya tranzit problemi ilə əlaqədar Türkiyə Xarici İşlər Nazirliyinə sorğu göndərib.
Rusiya vətəndaşlarının İstanbuldan "Latın Amerikasına reyslərdən çıxarılması ilə əlaqədar" Rusiya hakimiyyətinin Türkiyədəki nümayəndələri ölkənin Xarici İşlər Nazirliyinə sorğu göndərib.
Bu barədə RİA Novosti-yə Rusiya Federasiyasının İstanbuldakı baş konsulu Buravov məlumat verib. Onun sözlərinə görə, məsələ Türkiyənin İstanbul və Moskvadakı Türk Hava Yolları aviaşirkətinin rəhbərliyinin diqqətinə çatdırılıb.
Martın 8-də Türk Hava Yolları Türk Hava Yollarının rusiyalı sərnişinləri daşıyıcının onları İstanbuldan Argentina şəhərlərinə uçan təyyarələrə buraxmaqdan əsassız imtina etməsindən şikayətləniblər.
Xatırladan ki, bu məsələ erməni mediası tərəfindən də xüsusi canfəşanlıqla qabardılır. Belə ki, rusiyalı turislərdən birinin Türkiyədə problem yaşamasını manşet xəbəri kimi təqdim edərək yaranan vəziyyəti sensasiyalı şəkildə dərc edirlər.