Paşinyandan Azərbaycanla bağlı qərar
Ermənistan Baş naziri Nikol Paşinyanın qərarı ilə Ermənistan və Azərbaycan arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi komissiyası nəzdində işçi qrupu yaradılıb.
Onun imzaladığı qərarda deyilir ki, Bağanis - Bağanis Ayrum, Voskepar - Aşağı Əskipara, Kirants - Xeyrimli və yaşayış məntəqələri arasında sərhəd xəttinin müvafiq hissələrinin koordinatlarını dəqiqləşdirmək üçün Berkaber - Qızıl Hacılı yerlərdə aparılan geodeziya ölçmələri və müvafiq layihə protokolunun tərtib edilməsi nəticəsində Ermənistan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında dövlət sərhədinin demarkasiyası komissiyasının nəzdində işçi qrupu yaradılsın və sərhəd təhlükəsizliyi təmin edilsin.
İşçi qrupunun tərkibi əlavəyə uyğun olaraq təsdiq edilsin”.
Qeyd edək ki, 9 nəfərdən ibarət işçi qrupuna qubernator Hayk Qalumyan rəhbərlik edəcək. Qrupa Noyemberyan, İcevan, Bağanis, Berkaber, Kirants, Voskepar liderləri, həmçinin Voskepar sakini Serob Maksudyan daxildir.