Kadırovun 16 yaşlı oğlu afrikalılara təlim keçəcək - VİDEO
Kadırovun oğlu Qvineya-Bisaudan olan döyüşçülərə atəş açmağı öyrədəcək.
"Qroznı" xəbər verir ki, Çeçenistanda işgüzar səfərdə olan prezidentin başçılıq etdiyi Qvineya-Bisaudan olan nümayəndə heyəti Çeçenistan rəhbərinin 16 yaşlı oğlunun silahdan necə istifadə etməsini "heyran edib".
Nümayəndələrdən biri Adam Kadırovdan ona və Qvineya-Bisaudan olan hərbi komandaya atıcılıq dərsləri verməsini xahiş edərək, birgə təlim keçmək üçün ölkəsinə dəvət edib.
Xatırladaq ki, 2023-cü ilin noyabrından Adam Kadırov Çeçenistan Respublikası rəhbərinin təhlükəsizlik xidmətinin rəhbəridir. O həm də Vladimir Putin adına Rusiya Xüsusi Təyinatlı Qüvvələri Universitetinin kuratorudur.
<embed width="640" height="360" src="https://player.olke.az?v=30984&share_user_id=" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></embed>