“Paşinyan ilin yekunları ilə bağlı toplantıda komandasına qarşı elə davranıb ki, bəzilərində elə təəssürat yaranıb ki, vəzifələrindən məhrum olanların bir qismi yaxın gələcəkdə yeni, daha yaxşı vəzifələr alacaq…”
Moderator.az xəbər verir ki, bunu “Hraparak” nəşri yazır.
Söhbət ondan gedir ki, 2023-cü il dekabrın 23-də “Vətəndaş sazişi”(“VS”) partiyasının bütün elitası “Sevan” adlandırılan Göyçə gölünün sahilindəki hökumət malikanəsində qonaq olub və gecə yarısına qədər bayram öncəsi şənlik keçirib.
“İclasda Ermənistan prezidenti Vaaqn Xaçaturyan da iştirak edib. Üstəlik, baş prokuror, daxili işlər naziri və digər partiya üzvü olmayanlar iştirak etməyiblər. Yəni toplantı sırf “VS”-nin toplantısı olub. Vaaqn Xaçaturyan da özünün himayə etdiyi indi artıq keçmiş yüksək texnologiyalar sənayesi naziri, tezliklə prezident fərmanıyla azad olunacaq Robert Xaçatryanla yanaşı əyləşib”, - deyə xəbərin davamında bildirilir.
Xəbərdə tədbir zamanı Ermənistan baş nazirinin kefinin kök olduğu vurğulanır.
“Paşinyan prezidentin sağlığına tost söyləyərək ona xüsusi hörmət edib. Ümumiyyətlə, onun əhval-ruhiyyəsi yaxşı olub, komanda yoldaşlarına qarşı heç bir inciklik ifadə etməyib. O, bəzi hökumət üzvlərini, o cümlədən az sonra işdən çıxarılan yüksək texnologiyalar sənayesi nazirini tərifləyib… Bundan sonra bəzi “VS” üzvləri də güman ediblər ki, həqiqətən növbədənkənar seçkilərə gedirlər, burada hər bir səs və hər bir seçici vacibdir”- erməni qəzeti belə yazır.