Fransanın Ermənistana qoşun yeritməsinə nail olmalıyıq - Papazyan
Fransa Ermənistanla hər əməkdaşlıq sahədə İrəvanın hansı səviyyədə əməkdaşlığa hazır olmasından asılıdır.
Bunu Fransadakı Erməni Təşkilatlarının Koordinasiya Şurasının həmsədri, "Daşnaksütun"un təmsilçisi Murad Papazyan deyib.
Onun sözlərinə görə, Ermənistanın reaksiyasından xəbəri yoxdur. "Əgər Ermənistan daha geniş hərbi əməkdaşlıq tələb etsə, o zaman Fransa razılaşacaq, biz də Fransanın razılaşmasına kömək edəcəyik. Biz çalışırıq ki, Ermənistan və Fransa ciddi hərbi əməkdaşlıq qursun.
İndiki məqamda Papazian Fransanın Ermənistana hərbi qüvvə yeritməyə hazır olduğunu görmür. Eyni zamanda, biz çalışmalıyıq ki, Fransa buna razı olsun”, - deyə o vurğulayıb.
İrəvan balanslaşdırılmış xarici siyasət yürütməsinin zəruriliyini qeyd edən Papazyan əlavə edib ki, əgər Ermənistan diqqətini yalnız Qərbə yönəltsə və Rusiyaya qarşı düşmənçilik siyasəti aparsa, o zaman uğur qazana bilməyəcək: "Ermənistan o zaman Qərbin girovuna çevriləcək".