İsrail bu ölkəyə də hücuma hazırlaşır - Əmr verildi
İsrail Qəzzadan sonra daha bir ölkəyə hücum planlaşdırır. İsrail ordusunun növbəti hədəfi Livan olacaq. Artıq bununla bağlı orduya hazırlıq göstərişi verilib.
Bu məqsədlə İsrail Baş Qərargah rəisi Herzi Halevi Livan sərhədinə səfər edib və oradan  Hizbullah ilə gərginliyə diqqət çəkərək deyib: "Qərar verilməli olan nöqtəyə yaxınlaşırıq, İsrail ordusu hücuma keçməyə hazırdır".
İsrailin Hərbi Nazirlər Kabinetinin Livanın cənubundan Hizbullahın atdığı raketlər nəticəsində son iki gündə baş verən yanğınlardan sonra şimal cəbhəsindəki hadisələri müzakirə etmək üçün toplanacağı bildirilib.
7 oktyabr 2023-cü ildən Qəzza zolağına hücumlarını davam etdirən İsrail şimal sərhədində də Livan Hizbullahı ilə savaşır.
Bu qarşıdurmalarda 325 Hizbullah üzvü, 65 mülki livanlı, 19 Əməl Hərəkatı, 13 HƏMAS, 15 İslami Cihad üzvü, 14 İsrail əsgəri və 10 mülki İsrail vətəndaşının həlak olduğu bildirilir.