Rusiyadan 30 mindən çox əcnəbi deportasiya edilib - RƏSMİ
2024-cü ilin əvvəlindən Rusiyadan 30 mindən çox əcnəbi vətəndaş deportasiya edilib ki, bu da bir il əvvəlkindən iki dəfə çoxdur.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Federasiyası Daxili İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi İrina Volk bildirib:
“Ümumilikdə ilin əvvəlindən 30 mindən çox əcnəbi vətəndaş ölkədən deportasiya edilib ki, bu da bir il əvvəllə müqayisədə təxminən iki dəfə çoxdur", deyə İrina Volk Telegram kanalında yazıb.
O, qeyri-qanuni miqrantlara qarşı xüsusi əməliyyatın təfərrüatlarını da qeyd edib. Daxili İşlər Nazirliyinin nümayəndəsinin sözlərinə görə, “Qeyri-qanuni 2024” çərçivəsində bir həftə ərzində miqrasiya sahəsində 50 mindən çox qanun pozuntusunun qarşısı alınıb, doqquz minə yaxın insan deportasiya edilib.
Bundan başqa, əcnəbiləri qeyri-qanuni işə götürdükləri üçün altı minə yaxın işəgötürən barəsində inzibati icraat başlanıb. Həmçinin, iki minə yaxın cinayət işi açılıb.