Netanyahu: İsrail qüvvələri Qəzzadan çəkilməyəcək
İsrail Qəzzadan çəkilməyəcək və minlərlə fələstinli təhlükəsizlik məhbusunu azad etməyəcək.
Bu barədə İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu Bney David hərbi akademiyasının tələbələri ilə görüşündə deyib.
HAMAS-a qarşı davam edən müharibə haqqında Netanyahu bildirib ki, "bu, növbəti raund, növbəti zərbə mübadiləsi və ya hərbi əməliyyat deyil, əksinə, İsrail bu müharibədə tam qələbədə israrlıdır".
"Bundan az heç nə qəbul edilə bilməz. Mən buna sadiqəm, döyüşçülərimiz buna sadiqdir və xalqın mütləq əksəriyyəti buna sadiqdir. Biz ümumi qələbənin imnimumu ilə kifayətlənməyəcəyik", - Baş nazir Netanyahu vurğulayıb.
Müharibə kontekstində potensial girov müqaviləsi ilə bağlı xəbərlərə toxunan Netanyahu deyib ki, İsrail "bu müharibəni bütün məqsədlərinə çatmadan bitirməyəcək. Bu, HAMAS-ın ləğvi, bütün girovlarımızın geri qaytarılması və Qəzzanın artıq İsrail üçün təhlükə yaratmayacağı vədi deməkdir.
Biz İsrail ordusunu Qəzza zolağından çıxarmayacağıq və minlərlə terrorçunu azad etməyəcəyik. Bunların heç biri baş verməyəcək. Nə olacaq? Mütləq qələbə!", - deyə o əlavə edib.