Tramp Ermənistan üçün risklidir, çünki Qarabağ... - Danielyan
Donald Tramp yenidən ABŞ-nin prezidenti seçilsə, Ermənistan üçün riskli, Azərbaycanı üçün faydalı ola bilər.
Bunu erməni politoloq Stepan Danielyan erməni mediasına müsahibəsində deyib.
"Trampın dövründə Ermənistan-Azərbaycan müharibəsi baş verdi ki, bu da ABŞ-nin icazəsi olmadan baş verə bilməzdi", - erməni politoloq qeyd edib.
O əlavə edib ki, Trampın dövründə Çinlə münasibətlər gərgin idi, o bu siyasətə rəhbərlik edirdi: "Həm də İranla nüvə proqramından çıxmaq Trampın dövründə idi və o, İsraildən böyük narazılıq yaşayan Obamadan fərqli olaraq, birtərəfli İsraili dəstəkləmək siyasəti yürüdürdü. Yəni Çinə qarşı daha sərt iqtisadi siyasət apara bilər, Ukraynada müharibənin səngiməsi mümkündür. Amma digər tərəfdən Trampın Ərdoğanla yaxşı münasibətləri olub. Qarabağ müharibəsi Trampın dövründə başlayıb və o, dəstəkləyib. İsrail daha çox və Netanyahu ilə daha yaxşı əlaqələrə sahib idi. Mən bunu niyə təkrar edirəm, çünki düşünürəm ki, Trampın seçilməsi Ermənistan üçün riskli ola bilər".