31 nəfər saxlanıldı, erməni qüvvələr "türk" adlandırıldı - Sərhəddə son vəziyyət - VİDEO
31 vətəndaş Tavuş vilayətinin rayon polis şöbəsinə aparılıb.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətindən Azərbaycana ərazi güzəştlərinə qarşı etiraz aksiyası iştirakçılarının saxlanması ilə bağlı məlumatı şərh edərkən bildiriblər.
Bundan əvvəl “Vətən naminə Tavuş” təşkilatı məlumat vermişdi ki, səhər tezdən yolu bağlayan vətəndaşlar, o cümlədən “Hayastan” fraksiyasının deputatı Qarnik Danielyan saxlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin mətbuat xidməti qeyd edib ki, onlar Ermənistan Cinayət Məcəlləsinin 182-ci (hakimiyyət nümayəndəsinin qanuni tələbinə tabe olmama) maddəsi ilə tutulublar.
Narazı revanşistlər erməni polisini “türk” adlandırıblar.
Ermənistan Müdafiə Nazirliyi Tavuş vilayətinin Kirants kəndi yaxınlığındakı ərazini minalardan təmizləyir (Tovuzqala).
Ərazilərin minalardan təmizlənməsi Ermənistan və Azərbaycanın ekspert qruplarının geodeziya ölçmələri əsasında dövlət sərhədinin bu hissəsinin təkrar istehsalı, habelə koordinatların dəqiqləşdirilməsi işlərinin aparılması məqsədi ilə həyata keçirilir.
Qeyd edilir ki, Ermənistan Daxili İşlər Nazirliyi mülki şəxslərin minatəmizləmə zonalarına daxil olmasının qarşısını almaq və onların təhlükəsizliyini təmin etmək üçün minatəmizləmə zonalarında gücləndirilmiş xidmət göstərir.
<embed width="640" height="360" src="https://player.olke.az?v=30503&share_user_id=" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></embed>