Nurəngiz Bəşirova – Sabunçu Tibb Mərkəzinin Uğurlu Rəhbəri və Səhiyyədə Yeniliklərin Təşəbbüskarı
Azərbaycanın səhiyyə sistemində mühüm rola malik olan Sabunçu Tibb Mərkəzi son illərdə göstərdiyi yüksək keyfiyyətli tibbi xidmət və inkişaf etmiş infrastruktur ilə seçilir. Bu uğurların arxasında isə bacarıqlı rəhbər, səhiyyə sahəsində böyük təcrübəyə malik olan Sabunçu Tibb Mərkəzinin direktoru Nurəngiz Bəşirova dayanır. Onun fədakar fəaliyyəti, innovativ yanaşması və peşəkar idarəetməsi sayəsində bu tibb müəssisəsi artıq regionda səhiyyənin əsas dayaqlarından birinə çevrilib.
Nurəngiz Bəşirova səhiyyə sahəsində qazandığı dərin biliklər, idarəçilik təcrübəsi və strateji baxışı ilə Sabunçu Tibb Mərkəzini daha yüksək səviyyəyə çatdırıb. Onun rəhbərliyi dövründə mərkəzdə geniş islahatlar həyata keçirilib, tibbi xidmətlər daha əlçatan və keyfiyyətli olub. Tibb ocağında müasir avadanlıqlarla təchiz edilmiş şöbələr fəaliyyət göstərir, vətəndaşlara dəqiq diaqnostika və effektiv müalicə imkanları yaradılıb.
Nurəngiz Bəşirova tibbi personalın peşəkar inkişafına xüsusi diqqət yetirir. Onun təşəbbüsü ilə mərkəzin tibb işçiləri üçün mütəmadi olaraq müxtəlif təlimlər, seminarlar və konfranslar təşkil edilir. Müasir tibbi metodların mənimsənilməsi, yeni texnologiyaların tətbiqi və beynəlxalq təcrübələrin öyrənilməsi istiqamətində davamlı işlər görülür. Nəticədə, Sabunçu Tibb Mərkəzi bu gün həm yerli, həm də ətraf rayonlardan müraciət edən minlərlə pasiyentə yüksək keyfiyyətli tibbi xidmət göstərir.
Mərkəzin xidmət spektri genişdir və müxtəlif ixtisaslaşmış şöbələri əhatə edir. Burada terapiya, kardiologiya, cərrahiyyə, pediatriya, ginekologiya, nevrologiya, ortopediya, radiologiya, laboratoriya və reanimasiya kimi tibbin əsas sahələri üzrə xidmətlər təqdim olunur. Xəstələrin rahatlığı və müalicənin effektivliyi üçün xüsusi şərait yaradılıb, şəfa tapmaq üçün müraciət edənlərə fərdi yanaşma təmin edilib.
Sabunçu Tibb Mərkəzi yalnız müalicə müəssisəsi kimi deyil, həm də profilaktik tədbirlərin həyata keçirildiyi, xəstəliklərin erkən diaqnostikası və qarşısının alınması üçün maarifləndirmə işlərinin aparıldığı bir səhiyyə ocağıdır. Nurəngiz Bəşirovanın rəhbərliyi ilə burada vətəndaşların sağlamlığının qorunması məqsədilə mütəmadi olaraq pulsuz tibbi müayinələr, sağlamlıq günləri və ictimai tədbirlər təşkil edilir. Bu da cəmiyyətin sağlamlığının qorunmasına və insanların xəstəliklərdən daha tez xəbərdar olmasına kömək edir.
Nurəngiz Bəşirovanın əsas prinsiplərindən biri şəffaflıq və pasiyent məmnuniyyətidir. Onun rəhbərliyi ilə mərkəzdə pasiyentlərin qəbulu, müayinə və müalicə prosesləri optimallaşdırılıb, müraciət edənlərin problemlərinin daha çevik həll olunması üçün yeni mexanizmlər tətbiq edilib. Xəstələrin müraciətləri diqqətlə araşdırılır, onların hər biri ilə fərdi yanaşma əsasında müalicə prosesi təşkil edilir.
Bütün bu uğurlar Sabunçu Tibb Mərkəzinin səhiyyə sektorunda öncüllüyünü sübut edir. Nurəngiz Bəşirovanın rəhbərliyi altında bu tibb müəssisəsi daha da inkişaf edərək yeni texnologiyalar, innovativ müalicə üsulları və yüksək səviyyəli tibbi xidmətləri ilə əhalinin sağlamlığının qorunmasına əvəzsiz töhfə verməyə davam edəcək. Onun uzaqgörən strategiyası, peşəkar idarəetmə bacarıqları və insan sağlamlığına göstərdiyi qayğı nəticəsində Sabunçu Tibb Mərkəzi təkcə paytaxtın deyil, həm də ümumilikdə ölkənin səhiyyə sektorunda nümunəvi tibb ocaqlarından biri kimi tanınır.