Cavid Qurbanov: "Mənim üçün dünyada bundan yaxşı heç nə ola bilməz" - VİDEO
"Bu gün Xankəndidəyik. Bundan gözəl, bundan fəxarətli, bundan şərəfli nə var ki?!"
Bu sözləri Gənclər və İdman Nazirliyinin Azərbaycan Atletika Federasiyası ilə birgə təşkil Xankəndi–Bakı ultra marafonunun açılış mərasimində Azərbaycan Atletika Federasiyasının prezidenti Cavid Qurbanov deyib.
"Biz neçə illərdir bu ağrı-acını hamımız bərabər yaşamışıq. Özünüz bilirsiniz ki, mən əslən kəlbəcərliyəm. Düz, 30 il öncə mən o rayondan çıxmışdım. Amma sonra möhtərəm cənab Prezidentin başçılığı altında bizim müzəffər ordumuz torpaqlarımızı, o cümlədən Xankəndini  azad etdi. Bu gün biz sizinlə burada tədbir keçiririk. Mənim üçün dünyada bundan yaxşı heç nə ola bilməz. Hər bir azərbaycanlı üçün bu fəxarətdir. Xeyirli-uğurlu olsun! Gözümüz aydın olsun! Qarabağ Azərbaycandır!" , - deyə o əlavə edib.
<embed width="640" height="360" src="https://player.olke.az?v=27927&share_user_id=" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></embed>