Beyləqan rayonunda yol hərəkətinin təhlükəsizliyinin təmin olunması, ictimai asayişin qorunması və vətəndaşların rahat hərəkətinin təşkil olunması kimi mühüm və məsuliyyətli vəzifə Beyləqan Rayon Dövlət Yol Polisi Bölməsinin rəisi, polis mayoru Ruslan Rəhimovun üzərinə düşür. O, təkcə inzibati rəhbər kimi deyil, həm də dövlətə və xalqa xidmət prinsiplərini həyat amalına çevirən bir hüquq-mühafizə orqanı nümayəndəsi kimi tanınır. Onun fəaliyyəti yol hərəkəti qaydalarının icrasına nəzarətlə məhdudlaşmır, eyni zamanda cəmiyyətlə polis arasında etimad körpüsünün möhkəmləndirilməsinə xidmət edir.
Ruslan Rəhimovun rəhbərliyi altında yol polisi əməkdaşlarının fəaliyyəti sistemli və prinsipial şəkildə təşkil olunur. O, yol-nəqliyyat hadisələrinin qarşısının alınması, sürücülərin maarifləndirilməsi, piyadaların təhlükəsizliyinin qorunması istiqamətində ardıcıl tədbirlərin həyata keçirilməsinə xüsusi önəm verir. Onun idarəçilik yanaşmasında intizam, şəffaflıq və operativlik əsas xətti təşkil edir. Hər bir əməkdaşın məsuliyyətini dərindən dərk etməsi üçün o, şəxsi nümunə göstərir və qanunun aliliyini hər şeydən üstün tutur.
Beyləqan kimi strateji əhəmiyyətə malik bir rayonda yol hərəkətinin təhlükəsiz təşkili böyük diqqət və peşəkarlıq tələb edir. Rayon ərazisindən keçən magistral yollar, kəndlərarası marşrutlar və intensiv hərəkət zonaları daim nəzarətdə saxlanılır. Ruslan Rəhimovun təşəbbüsü ilə profilaktik tədbirlər genişləndirilir, sürücülərlə maarifləndirici söhbətlər aparılır, məktəblərdə yol hərəkəti qaydalarına dair görüşlər keçirilir. O hesab edir ki, təhlükəsizlik yalnız cərimə ilə deyil, maarifləndirmə ilə də təmin olunmalıdır.
Onun rəhbərlik etdiyi kollektiv üçün insan həyatı ali dəyərdir. Yol hərəkəti qaydalarının pozulmasının qarşısının alınması istiqamətində görülən işlər məhz bu prinsipi əsas götürür. Hər bir yol-nəqliyyat hadisəsinin arxasında bir ailənin taleyi dayandığını anlayan Ruslan Rəhimov, əməkdaşlarına da daim bu həssas yanaşmanı aşılayır. Bu baxış tərzi isə rayonda yol təhlükəsizliyi sahəsində müsbət nəticələrin əldə olunmasına zəmin yaradır.
Ruslan Rəhimovun fəaliyyəti yalnız xidməti vəzifələrlə məhdudlaşmır. O, şəhid ailələrinə və qazilərə xüsusi həssaslıqla yanaşır, onların problemlərinin həllinə dəstək göstərir, sosial məsələlərində köməkçi olmağa çalışır. Dövlətimizin ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçmiş şəhidlərin ailələrinə göstərilən diqqət və qayğı onun üçün mənəvi borcdur. Qazilərlə keçirilən görüşlərdə onların ehtiyaclarını dinləməsi, müraciətlərinə həssaslıqla yanaşması Ruslan Rəhimovun vətənə bağlılığının real təzahürüdür.
O, dövlətçiliyə sədaqəti fəaliyyətinin əsas istiqaməti kimi qəbul edir. Azərbaycan Respublikasının qanunlarına və dövlət siyasətinə sadiqlik onun xidmət yolunun dəyişməz prinsipidir. Cənab Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən hüquq-mühafizə islahatlarının rayon səviyyəsində uğurla icra olunması üçün o, öz üzərinə düşən vəzifəni layiqincə yerinə yetirməyə çalışır. Dövlət başçısının müəyyən etdiyi strateji xəttə uyğun olaraq vətəndaş məmnunluğunun artırılması, şəffaf və ədalətli xidmət mühitinin formalaşdırılması istiqamətində ardıcıl addımlar atılır.
Ruslan Rəhimov üçün polis forması sadəcə geyim deyil, məsuliyyət rəmzidir. O, bu formanın şərəfini qorumağı, vətəndaşlara nümunəvi davranışı əsas vəzifə sayır. Onun kollektivində intizam və etik davranış qaydalarına ciddi əməl olunması təsadüfi deyil. Çünki rəhbərin şəxsi nümunəsi əməkdaşların fəaliyyətinə birbaşa təsir göstərir. O, həm tələbkar, həm də ədalətli rəhbər kimi tanınır və bu xüsusiyyətləri ilə kollektivin hörmətini qazanıb.
Rayonda keçirilən ictimai tədbirlərdə, vətənpərvərlik mövzulu görüşlərdə, gənclərlə təşkil olunan maarifləndirici proqramlarda onun fəal iştirakı xüsusi qeyd olunur. Gənc nəslin qanunlara hörmət ruhunda formalaşması, yol hərəkəti mədəniyyətinin yüksəldilməsi onun daim diqqət mərkəzində saxladığı məsələlərdəndir. O, inanır ki, güclü dövlət güclü və məsuliyyətli vətəndaşlarla formalaşır.
Ruslan Rəhimovun vətənpərvərliyi sözlə deyil, əməli fəaliyyəti ilə özünü göstərir. Dövlətimizin suverenliyi və təhlükəsizliyi naminə çalışan hər bir qurum kimi, yol polisi də ön cəbhədə xidmət edir. O, bu məsuliyyətin fərqində olaraq hər gün öz fəaliyyətini daha da təkmilləşdirməyə çalışır, xidmət keyfiyyətinin artırılması üçün təşəbbüslər irəli sürür. Onun üçün əsas məqsəd vətəndaşın təhlükəsizliyi, dövlətin maraqları və qanunun aliliyidir.
Beyləqan Rayon Dövlət Yol Polisi Bölməsinin rəisi, polis mayoru Ruslan Rəhimov öz peşəsinə sədaqəti, dövlətə bağlılığı və cəmiyyətə xidmət ruhu ilə seçilən rəhbərlərdən biridir. Onun fəaliyyəti göstərir ki, yol təhlükəsizliyi yalnız texniki nəzarət məsələsi deyil, həm də yüksək mənəvi məsuliyyət tələb edən bir xidmətdir. Dövlətçiliyə sədaqət, vətənə sevgi və xalqa xidmət prinsiplərini rəhbər tutan belə şəxslər hüquq-mühafizə sisteminin dayağı kimi çıxış edir və cəmiyyətin etimadını qazanırlar.