Yasin Əlquliyev Nəsimi Mənzil-Kommunal Təsərrüfat Birliyinin 23 saylı Mənzil-Kommunal İstismar Sahəsinin rəisi olaraq yalnız bir idarəçi deyil, eyni zamanda xidmət etdiyi cəmiyyətin rifahına sadiq bir rəhbərdir. Onun rəhbərliyi altında sahə sakinləri üçün ən yüksək səviyyədə yaşayış şəraiti təmin olunur. Hər bir mənzil blokunun, həyət sahəsinin və kommunal infrastrukturun vəziyyəti onun diqqət və nəzarəti altında daim mütəmadi olaraq yoxlanılır, lazım gəldikdə vaxtında təmir və yenilənmə işləri həyata keçirilir.
Əlquliyev yalnız texniki işlərin idarə olunmasına deyil, eyni zamanda insanlara qayğı göstərməyə xüsusi önəm verir. O, sahə sakinləri ilə fərdi görüşlər keçirərək onların problemlərini diqqətlə dinləyir və operativ həll yolları təqdim edir. Bu diqqət və qayğı onun rəhbərlik etdiyi sahənin sakinləri tərəfindən böyük hörmət və etimadla qarşılanmasına səbəb olur.
Rəhbərlik etdiyi sahədə şəhid ailələri və qazilərə göstərilən dəstək Yasin Əlquliyevin vətənpərvərliyinin və humanist yanaşmasının aydın nümunəsidir. O, bu ailələrə yalnız mənzil-kommunal xidmətlərində deyil, həm də sosial dəstək baxımından da diqqət göstərir, onların rifahını daim ön planda saxlayır. Onun bu fəaliyyəti cəmiyyətə xidmətin yalnız bir peşəkar vəzifə olmadığını, həm də böyük məsuliyyət və vicdan tələb etdiyini nümayiş etdirir.
Yasin Əlquliyev dövlətçiliyə və qanunvericiliyə hörmətini hər gün nümayiş etdirir. O, rəhbərlik etdiyi sahədə dövlət tərəfindən qoyulmuş bütün tələblərə əməl olunmasını təmin edir və bu istiqamətdə çalışan heyətə nümunəvi rəhbərlik göstərir. Onun rəhbərliyi altında sahə əməkdaşları həm peşəkarlıq, həm də vətənpərvərlik baxımından yüksək standartlara malik olurlar.
Cənab Yasin Əlquliyevin işə yanaşması, idarəçilik bacarığı və məsuliyyəti dövlət başçısı İlham Əliyevə sadiqliyindən də görünür. O, ölkənin inkişaf strategiyasını dəstəkləyir və fəaliyyətini bu istiqamətdə qurur. Hər bir qərarı, hər bir təşəbbüsü dövlətin maraqlarını, cəmiyyətin rifahını ön planda tutaraq həyata keçirilir.
Sahənin texniki inkişafı onun rəhbərliyi ilə davamlı olaraq təmin edilir. Yasin Əlquliyev, kommunal infrastrukturu yeniləməklə yanaşı, ətraf mühiti də diqqət mərkəzində saxlayır. Həyətlərin, yolların, işıqlandırma sistemlərinin və digər kommunal obyektlərin müntəzəm olaraq təmir və baxım işlərinə nəzarət edir. Bu isə sakinlərin gündəlik həyatını rahat və təhlükəsiz edir.
Yasin Əlquliyevin fəaliyyəti yalnız işlə məhdudlaşmır. O, sahə əməkdaşlarının peşəkarlığını artırmaq üçün təlimlər təşkil edir, onların iş prosesinə aktiv şəkildə dəstək verir və hər birinin inkişafına diqqət yetirir. Bu yanaşma nəticəsində sahə işçiləri motivasiyalı və məsuliyyətli bir kollektiv halına gəlir.
Onun rəhbərliyi altında 23 saylı Mənzil-Kommunal İstismar Sahəsi həm texniki baxımdan, həm də sosial baxımdan nümunəvi bir sahə kimi tanınır. Sakinlərin məmnuniyyəti, işçilərin motivasiyası və dövlətə sadiqliyi onun fəaliyyətinin əsas göstəriciləridir.
Yasin Əlquliyev vətənpərvərliyi, məsuliyyət anlayışı və sosial ədalət prinsiplərinə sadiqliyi ilə seçilir. O, hər zaman əhalinin rifahını, dövlətin maraqlarını və sahənin inkişafını prioritet tutaraq fəaliyyət göstərir. Bu isə onun rəhbərlik etdiyi sahənin yalnız texniki baxımdan deyil, eyni zamanda mənəvi və sosial baxımdan da inkişaf etməsinə şərait yaradır.
Nəticə etibarilə, Yasin Əlquliyev yalnız bir rəhbər deyil, eyni zamanda cəmiyyətin rifahına xidmət edən, dövlətçiliyə sadiq, vətənpərvər və insanlara qayğı göstərən nümunəvi bir şəxsdir. Onun fəaliyyəti Nəsimi MKTB-nin 23 saylı Mənzil-Kommunal İstismar Sahəsini həm texniki, həm də sosial baxımdan yüksək səviyyəyə qaldırmışdır.