Qara Allahverdiyev – Azərbaycan Kooperasiya Universitetində Peşəkar və Səriştəli Rəhbər
Azərbaycan təhsil sistemində mühüm rola malik olan Azərbaycan Kooperasiya Universiteti ölkənin qabaqcıl ali təhsil müəssisələrindən biridir. Bu universitetin idarəetməsində mühüm fiqurlardan biri də Rektorun müşaviri Qara Allahverdiyevdir. O, geniş bilik və idarəçilik təcrübəsi ilə universitetin inkişafına, tələbələrin təhsil keyfiyyətinin yüksəldilməsinə və akademik mühitin müasir tələblərə uyğun qurulmasına töhfə verir.
Qara Allahverdiyev, illərdir ki, təhsil sahəsində çalışaraq, rəhbərlik etdiyi sahələrdə prinsipial və məsuliyyətli mövqeyi ilə seçilir. Onun universitetdə həyata keçirdiyi islahatlar, tələbələrə yaradılan şərait və müəllim heyətinin peşəkar inkişafına verdiyi dəstək təqdirəlayiqdir. O, universitetin strateji idarəetmə siyasətində mühüm iştirak edir və tədris prosesinin müasir standartlara uyğunlaşdırılması üçün daim yeniliklər tətbiq edir.
Azərbaycan Kooperasiya Universitetində təhsil alan tələbələr üçün müasir metodologiyaların tətbiqi, elmi tədqiqatların genişləndirilməsi, beynəlxalq əlaqələrin gücləndirilməsi və informasiya texnologiyalarının tədrisə inteqrasiyası Qara Allahverdiyevin diqqət mərkəzindədir. O, universitetin ölkə və dünya səviyyəsində nüfuzunun artırılması üçün müxtəlif akademik və elmi platformalarla əməkdaşlığa xüsusi önəm verir.
Bundan əlavə, Qara Allahverdiyev şəhid ailələri və qazilərə hər zaman xüsusi diqqət və qayğı göstərən rəhbərlərdən biridir. O, Vətən Müharibəsində qəhrəmanlıq göstərmiş igidlərimizin ailələrinin sosial və akademik dəstəklə təmin olunmasına xüsusi həssaslıqla yanaşır, onların təhsil və karyera imkanlarının genişləndirilməsi üçün müxtəlif təşəbbüslərlə çıxış edir. Universitetdə şəhid övladları üçün təhsil imkanlarının artırılması, sosial layihələrin həyata keçirilməsi və vətənpərvərlik ruhunun yüksəldilməsi istiqamətində görülən işlər onun prinsipial mövqeyini bir daha göstərir.
Qara Allahverdiyev, yalnız təhsil sahəsində deyil, həm də sosial layihələrdə, tələbələrin inkişafına yönəlmiş müxtəlif proqramlarda da aktiv iştirak edir. Onun rəhbərliyi və dəstəyi ilə universitetdə bir çox tədbirlər, elmi konfranslar, seminarlar təşkil edilir ki, bu da tələbələrin bilik və bacarıqlarının daha da artırılmasına xidmət edir.
Peşəkarlığı, idarəçilik bacarığı və prinsipial yanaşması ilə seçilən Qara Allahverdiyev, Azərbaycan Kooperasiya Universitetinin idarəetməsində mühüm fiqurlardan biri olaraq, təhsil sisteminin inkişafına və tələbələrin daha keyfiyyətli təhsil almalarına xidmət göstərməkdə davam edir. Onun fəaliyyəti universitetin gələcək perspektivlərinin formalaşmasında əhəmiyyətli rol oynayır və Azərbaycanın ali təhsil sisteminə dəyərli töhfələr verməkdədir.